SSS

 • Bir işyerinde sigortalı olarak çalışmaktayım. Stoksuzsat.com satış sitesi kurup işletebilir miyim?

Evet. Bir başka işte çalışmaya devam ederken de ticaret yapabilirsiniz. Bunun için ayrıca bir şirket kurmanıza, fatura kesmenize, banka,  maliye, muhasebe ve diğer bürokratik işlemlerle uğraşmanıza gerek yoktur. Ödenmesi gereken vergiyi stopaj usulü sizin adınıza vergi dairesine yatırmaktayız. Bu yüzden kazançlarınız tamamen yasaldır. Bireysel olarak herhangi bir yasal/vergi sorunu yaşamadan stoksuzsat.com satış sitenizi açabilirsiniz.

 • Emekliyim, öğrenciyim, ev hanımıyım ya da şu anda çalışmıyorum. Stoksuzsat.com satış sitesi kurup işletebilir miyim?

Evet. Yukarıda belirtilen durum sizler içinde geçerli olup sorunsuz ve yasal şekilde sitenizi işletebilirsiniz.

 • Gittigidiyor, Sahibinden, N11 gibi sitelerde satış yapıyorum. Stoksuzsat.com sistemine dahil olabilir miyim?

Evet. Stoksuzsat.com’daki ürünlerin tamamını yada istediğinizi kendi sanal mağazanıza yükleyip istediğiniz kar marjıyla ve fiyatla satışa sunabilirsiniz. Ürün satıldığında stoksuzsat.com’dan satın alırsınız. İsterseniz size isterseniz doğrudan müşterinize gönderimini yaparız. Fatura müşterinize sattığınız tutar üzerinden kesilir. Alış ve satış fiyatlarınız arasındaki gelir vergisi ve kdv farkları hesaplandıktan sonra kalan tutar net kârınızdır. Eğer bir şirketiniz var ise gönderim sizin müşterinize kestiğiniz fatura ile yapılır.

N11-Gittigidiyor ve Sanalpazar.com sitelerindeki mağazalarınıza ürünlerin eksiksiz aktarılması için entegrasyon partnerimiz tamentegre.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Üstelik stoksuzsat.com üyelerine  %20 indirim imkanıyla.

 • Kendime ait bir e-ticaret sitem var. Stoksuzsat.com sistemine dahil olabilir miyim?

Evet. Stoksuzsat.com’daki ürünleri xml dosyası şeklinde kendi sitenize yükleyip satışa sunabilirsiniz. Satış yapıldıktan sonra ürünün gönderimi size ya da isterseniz müşterinize yapılabilir. Fatura müşterinize sattığınız tutar üzerinden kesilir. Alış ve satış fiyatlarınız arasındaki gelir vergisi ve kdv farkları hesaplandıktan sonra kalan tutar net kârınızdır. Eğer bir şirketiniz var ise gönderim sizin müşterinize kestiğiniz fatura ile yapılır.

 • İnternet ve bilgisayar bilgim az. Stoksuzsat.com satış sitesi işletebilir miyim?

Evet. En temel düzeyde bilgisayar bilgisi yeterlidir. Birkaç saatlik uygulamalı eğitim sonunda kendi başınıza sitenizi yönetebileceksiniz. Ayrıca sonrasında teknik destek alabileceksiniz.

 • E-ticaret paketleri fiyatları nedir?

İki tip e-ticaret paketimiz bulunmaktadır.

1-) Start Up Paket : 10’dan fazla kategoride onbinlerce ürünü içeren ödeme altyapısı kurulmuş satışa hazır e-ticaret paketinin fiyatı 1,250 TL+kdv’dir. Üç kategoride e-pazaryerlerinde bulunan sanal mağazalarınıza xml çıktısı üretilir. (gittigidiyor, sanalpazar, N11, PTTAvm, sonteklif gibi)

2-) Mobil uyumlu High Up Paket : 10’dan fazla kategoride onbinlerce ürünü içeren ödeme altyapısı kurulmuş satışa hazır e-ticaret paketinin fiyatı 1,750 TL+kdv’dir. Tüm kategorilerde e-pazaryerlerinde bulunan sanal mağazalarınıza xml çıktısı üretilir. (gittigidiyor, sanalpazar, N11, PTTAvm, sonteklif gibi)

Mobil alışverişe uygun SSL altyapısı kuruludur.

 • Kendi e-ticaret sitem var. Ürünleri entegre edebilir miyim?

Evet. İsterseniz ürün kategorilerimizi ayrı ayrı da kullanabilirsiniz. Her bir kategorideki xml çıktısının fiyatı 250 TL+kdv’dir.

 • Kendi alan adımı kullanabilir miyim?

Evet. Tescil ettirdiğiniz alan adını www.alanadınız.com olarak kullanabilirsiniz. Sitenizde kendinize ait logonuzu ve bannerınızı kullanabilirsiniz. Ayrıca yönetim panelinden site istatistiklerinizi, satışlarınızı, siparişlerinizi ve kazancınızı takip edebilirsiniz. (Alan adı sorgulama ve alma işlemi için www.godaddy.com tıklayınız)

 • Açacağım sitenin özellikleri nelerdir?
 • Sınırsız trafik
 • Sınırsız ürün ekleme ve çıkarma
 • Sınırsız müşteri yönetimi
 • Kullanımı kolay yönetim paneli
 • Kredi kartı tek çekim ve taksit imkanı
 • SSL
 • 2 e-mail hesabı
 • Bankadan sanal pos almama gerek var mı?

Hayır. Sanal Pos uygulaması sitenize entegre olup ayrıca bir başvuru yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Ödeme sistemi olarak iyzico Teknoloji (www.iyzico.com) sanal pos uygulaması kullanılmaktadır. 6 büyük banka kartına 9 aya kadar taksit yapılabilmektedir. (Bonus, World, Maximum, CardFinans, AsyaCard ve Paraf). Kredi kartı haricinde ödeme alınmamaktadır (hesaba havale, kapıda ödeme gibi).  İyzico Teknoloji AŞ firması ödemeleri tahsilat yapıldıktan sonraki 3. Hafta yapmaktadır. Maliyetler ve uygulamalar hakkında detay bilgi için firma internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 • Herhangi bir üyelik bedeli ya da sisteme giriş aidatı ödemem gerekiyor mu?

Hayır. Hiçbir isim altında herhangi  bir ödeme yapmıyorsunuz. Tek yatırım maliyetiniz sitenizin yapımı için ödediğiniz ücrettir.

 • Yaptığım satışlar üzerinden bir komisyon alıyor musunuz?

Kazancınızın %80’ni size aittir. %20’lik kısmını operasyon maliyetlerinin karşılığı olarak tahsil etmekteyiz.

 • Ödeyeceğim vergi ve kazancım nasıl hesaplanıyor?

Gelir vergisi yasal kesinti oranı %20’dir. Örneğin bayi özel fiyatı 50 TL olan bir ürün sizin sitenizde 100 TL’ye satılmış ise 50 TL bürüt kâr oluşmaktadır. Bu kârın %80’i olan 40 TL size düşen bürüt kârlılıktır. Bu tutar üzerinden %20 stopaj kesintisi yapılarak vergi dairesine adınıza yatırılmakta olup kalan 32 TL’si net kârınız olarak banka hesabınıza aktarılmaktadır. Vergi kaynağında kesilip ödendiği için ayrıca bir fatura kesmeniz veya gider pusulası düzenlemeniz veya beyanname vermeniz gerekmemektedir. Kazancınızın ödenmesi için bir defalık olarak kimlik bilgileriniz ve hesap yada IBAN numaranızı bildirmeniz yeterlidir.

 • Satış fiyatlarını ve kar marjımı belirleyebiliyor muyum?

Evet. Satışa sunduğunuz ürünlerin fiyatlarını ve kar marjınızı isterseniz toplu olarak isterseniz tek tek ürün bazında belirleyebiliyorsunuz. Herhangi bir tutar, oran ya da üst sınır belirtmiyoruz.

 • Sitemde istediğim ürün/ürünlerde indirimler ve kampanyalar yapabilir miyim?

Evet. Sitenizde yayınladığınız ürünlerin fiyatlarını özgürce belirleyip ürün bazında ya da toplu olarak istediğiniz oranlarda indirimler ve kampanyalar yapabilirsiniz

 • Sattığım ürünleri sizden satın almam gerekiyor mu?

Hayır. Ürünleri satın almanız ve ödeme yapmanız gerekmiyor. Sitenizden satış yapıldığı an sistem eşanlı olarak stoksuzsat.com sistemine otomatik olarak satış bilgilerini iletmektedir. Yani dışarıdan hiçbir müdahaleye gerek olmadan yaptığınız satışın siparişi verilmektedir. Bu siparişin ardından satılan ürün/ürünlerin faturası keserek sizin adınıza alıcının adresine teslim edilmek üzere kargoya vermekteyiz. Böylece stoğunuzda olmayan, satın almadığınız ve maliyetine katlanmadığınız ürünü satabiliyorsunuz.

Not: 3. ve 4. Maddede belirtilen durumdaki kişiler stoksuzsat.com’dan satın alma işlemini yapmaktadır.

 • stoksuzsat.com sitesi perakende e-ticaret sitesi işletiyor mu? Bireysel olarak alışveriş yapılabiliyor mu?

Hayır. Sitemiz sadece bayilerimize ve e-ticaret yapan kişi/kurumlara ürün tedarik etmekte olup hiçbir şekilde perakende e-ticaret sitesi işletmemektedir. Sitemizden bayimiz olanlar ve e-ticaret yapanlar haricinde bireysel olarak ürün alınmasına müsaade edilmemektedir.

 • stoksuzsat.com’daki her ürünü sitemde yayınlamak zorunda mıyım?

Hayır. Stoksuzsat.com’da satılan ürünlerin isterseniz tamamını isterseniz seçtiklerinizi kendi sitenizde yayınlayabilirsiniz. Sitenizde hangi kategorilerin ya da ürünlerin yayınlanacağı tamamen sizin insiyatifinizdedir. Tamamının yayınlanması için xml desteği vermekteyiz.

 • stoksuzsat.com ürünleri dışında kendim başka ürünler bulup sitemde yayınlayabilir miyim?

Evet. Sitemizde yayınlanan ürünler dışında kendi ürünlerinizi de sitenizde yayınlayıp satabilirsiniz. (internet üzerinden satışı yasaklanmış ürünler haricinde)

Stoksuzsat.com ürünleri haricinde sattığınız ürünler için kargo hariç satış bedeli üzerinden sadece %10 oranında tahsilat altyapısı kullanım bedeli faturası kesmekteyiz. Örneğin 100 TL’ye bir ürün satmışsanız  10 tl tahsilat altyapısı kullanma bedeli kesilir. Ayrıca sattığınız ürünün alış ve satış fiyatları arasındaki farktan kaynaklanan gelir vergisi ve kdv farkları da kesilmektedir.

 • Kargo işlemini kim yapıyor?

Kargolama işlemi bize bildirdiğiniz adrese bizim tarafımızdan yapılmaktadır. Dolayısıyla bir kargo şirketiyle anlaşma yapmanız ve kargolama, paketleme gibi işlemlerle uğraşmanıza gerek olmamaktadır.

 • Kargo ücretleri nedir?

Bijuteri grubunda fiyatlara kargo ücreti dahildir. Bebek ürünlerinde Türkiye içine teslimatlar yurtiçi kargo ile yapılmakta olup ücret sepet tutarından bağımsız olarak her yöne KDV DAHİL 5,90 TL’dir.(10 desiye kadar).10 desiyi aşan gönderimlerde her desi başına 0,75 tl eklenir.Ev tekstili grubunda desiye göre farklı kargo ücretleri uygulanmaktadır.

 • Satış süreci nasıl işliyor?

 1- Ürün sitenizde ya da sanal dükkanınızda yayınlanır.

2- Ürün sitenizde satılır ve siteniz üzerindeki sanal pos aracılığıyla tahsilat yapılır.

3- Satış bilgileri otomatik olarak stoksuzsat.com’a iletilir.

4- İletilen bilgiler doğrultusunda sattığınız ürünün faturası kesilir ve alıcının adresine teslim edilmek üzere kargo şirketine teslim edilir.

5- Satış karınız hesaplanır ve banka hesabınıza yatırılır.

 • Faturada site adım yer alacak mı?

Evet. Fatura üzerinde site adınız yer alacaktır. Vergi ve beyanname verme yükümlülüğünüz sizin uğraşmanıza gerek kalmadan stoksuzsat.com tarafından yerine getirilecektir.

 • İstediğim zaman sitemi kapatabilir miyim?

Evet. 15 gün öncesinden bilgi vermek kaydıyla sitenizi kapatabilir ve stoksuzsat.com sisteminden çıkabilirsiniz. Kapatma işlemlerinde bir bedel talep edilmemektedir.

 • Reklam verme

Sitenizin reklamını istediğiniz gibi istediğiniz mecralarda yapabilirsiniz. (facebook, twitter, google, instagram gibi).

Ayrıca talep etmeniz halinde piyasadan daha uygun fiyat anlaşması yaptığımız reklam ajanslarıyla görüşmenizi sağlamaktayız.

 • Toptan satış yapıyor musunuz?

Evet. Sadece sabit mağazası olanlara 5,000 TL’nin üzerinde toptan satış yapılmaktadır. (toptan satışlar için info@stoksuzsat.com adresine alacağınız ürün adetlerini ve mağaza adresinizi belirten e-mail göndermeniz yeterlidir)

 • Tedarikçi olmak istiyorum?

Sadece imalatçı ve ilk ithalatçıların tedarikçi olma talepleri incelenmektedir. Sağladığımız fiyat avantajının korunması amacıyla ara toptancı, bayi, distribütör, komisyoncu gibi aracılarla çalışılmamaktadır. Tedarikçi olmak için info@stoksuzsat.com adresine detayları içeren bir e-mail göndermeniz yeterlidir.

 • Ürün iade süreci

Satılan ürünlerin iade ve cayma süreci tüketici kanunu kapsamında yapılmaktadır.